Wydajne rozsiewacze nawozów POM Augustów
Wydajne rozsiewacze nawozów POM Augustów

Wydajne rozsiewacze nawozów POM Augustów

Efektywna praca w gospodarstwie rolnym nie jest możliwa bez dobrych jakościowo maszyn. Czasem warto zainwestować w nowe urządzenia, by móc czerpać maksymalne korzyści z upraw i plonów. Ta zasada dotyczy wszystkich maszyn rolnych, ale w przypadku rozsiewaczy jest szczególnie ważna. Dlaczego?

Oszczędni rolnicy korzystają ze starych rozsiewaczy, które z biegiem czasu, jak każdy wysłużony sprzęt, stają się nieprecyzyjne. A to właśnie dokładne rozsiewanie jest gwarancją dobrych plonów. Bardzo ważną kwestią jest indywidualne dopasowanie rozsiewacza do wielkości i specyfikacji gospodarstwa i odpowiednia regulacja przed rozpoczęciem pracy. Dostosowanie maszyny do pracy musi być wykonane na podstawie wytycznych i opracowań producenta.
Na polskim rynku wybór rozsiewaczy rolniczych jest duży, jednak na szczególne uznanie i polecenie zasługują urządzenia produkowane przez POM Augustów. To jedne z najlepszych polskich rozsiewaczy nawozów, co potwierdzają sami rolnicy. Wyróżnia je niska cena i duża dostępność części zamiennych.

Rozsiewacz nawozów N 031 M i N 031 M/1 Motyl POM Augustów

Tani i uniwersalny motyl POM Augustów

W ofercie POM Augustów znajdują się jednotarczowe modele rozsiewaczy N 031 M i N 031 M/1 – popularnie nazywane jako Motyl. Ten rodzaj rozsiewaczy ma jedną bardzo istotną zaletę. Jest nią taśma podająca nawóz na tarczę. Ta opcja pozwala na rozsiewanie nie tylko tradycyjnych granulowanych nawozów. Dzięki rozsiewaczom jednotarczowym z powodzeniem można wysiać wapno nawozowe czy kredę. Tych nawozów nie da się rozsiać zwykłym rozsiewaczem, ponieważ ulegają zbryleniu.

Rozsiewacz nawozów N 031 M i N 031 M/1

Te modele rozsiewaczy dostępne w ofercie POM Augustów i w sklepie rolniczym TwojaZagroda.pl dedykowany jest tym gospodarstwom, gdzie wysiewane są nawozy mineralne granulowane, czy pyliste. Doskonale sprawdzi się również tam, gdzie trzeba rozsiać czy rozrzucić mieszkanki nawozowe, wapno, piasek czy sól.
Obie maszyny charakteryzuje odśrodkowy system wysiewu, jednak mają różne pojemności zbiorników (N 031 M – 0,32 m3; N 031 m/1 – 0,40 m3). Różni je również waga —  M/1 jest zdecydowanie cięższy – waży 130 kg. Obie maszyny są bardzo wydajne, o czym świadczy prędkość obrotowa. W trakcie jednej minuty są w stanie wykonać aż 540 obrotów.

Rozsiewacze dwutarczowe

Do większych gospodarstw zdecydowanie częściej polecane są rozsiewacze dwutarczowe, które są z jednej strony droższe, ale zdecydowanie dokładniejsze. POM Augustów w swojej ofercie ma kilka modeli rozsiewaczy dwutarczowych godnych polecenia. Wyróżnia je przede wszystkim wysoka wytrzymałość i gwarancja długiego użytkowania. Wszystko przez to, że zostały wykonane z najlepszej gatunkowo stali nierdzewnej. W standardowym wyposażeniu rozsiewaczy jest wałek przegubowo-teleskopowy i hydrauliczne sterowanie zasuwami.

Rozsiewacz nawozów COMPACT POM Augustów

Rozsiewacz nawozów COMPACT

Producentem tego rozsiewacza jest włoska firma Autotrasporti Cavallo Giordano & Vallauri s.p.a., natomiast POM w Augustowie jest autoryzowanym dealerem i serwisantem na terenie Polski.Compact waży od 170 do 200 kilogramów i przez to jest urządzeniem stabilnym. Również pojemność zbiornika robi wrażenie, bo wynosi aż 1000 litrów. W ciągu zaledwie jednej minuty rozsiewacz może przerobić nawet 400 kilogramów dostarczonych nawozów. W standardowym wyposażeniu tego modelu znajdują się między innymi zbiornik załadowczy wykonany z nierdzewnej stali, wał przegubowo-teleskopowy oraz sterownik hydrauliczny.

W zestawie można kupić również zestaw łopatek do szerokości roboczej 15 lub 18 m. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu nadstawki 400 l, która zwiększy pojemność kosza. Pracę na pewno ułatwi osłona przeciwdeszczowa. Zsyp do kontroli normy wysiewu oraz przystawka do wysiewu granicznego są także dostępne w formie wyposażenia dodatkowego.

Rozsiewacz nawozów FRUIT POM Augustów

Rozsiewacz nawozów FRUIT

Producentem tego urządzenia jest również włoski przedsiębiorca, a Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem na terenie Polski.
Ten model idealnie sprawdzi się przy nawozach mineralnych szczególnie na plantacjach, polach uprawowych, łąkach czy sadach. Co ważne i na pewno ucieszy wielu rolników przezbrojenie maszyny i dostosowanie jej do pracy w innym miejscu (z pracy w sadzie do pracy w polu i odwrotnie) zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, Pojemność zbiornika wynosi 1000 litrów, a w ciągu minuty maszyna jest w stanie rozsiać 400 kilogramów nawozów. W standardowym wyposażeniu znajduje się zbiornik załadowczy ze stali nierdzewnej, sterownik hydrauliczny, wał przegubowo-teleskopowy, zestaw łopatek do szerokości roboczej 12 m, przystawka do wysiewu sadowniczego i granicznego. Dodatkowo można dokupić nadstawkę zwiększającą pojemność kosza i osłonę przeciwdeszczową.

Rozsiewacz nawozów APOLLO POM Augustów

Rozsiewacz nawozów APOLLO

Ta maszyna podobnie jak poprzednie została wyprodukowana we Włoszech, a POM Augustów jest autoryzowanym dealerem na terenie Polski. Apollo doskonale sprawdzi się podczas powierzchniowego nawożenia nawozów mineralnych na pola uprawne i łąki. Ten model rozsiewacza może być z powodzeniem używany również na etapie późnego nawożenia. Po zamontowaniu nadstawki, którą można dokupić dodatkowo pojemność zbiornika może osiągnąć nawet 1350 litrów, a w ciągu minuty Apollo jest w stanie rozsiać 400 kilogramów nawozów.

Rozsiewacz nawozów ZEUS

Rozsiewacz nawozów ZEUS przeznaczony jest do powierzchniowego nawożenia nawozów mineralnych na pola uprawne i łąki. Pojemność zbiornika tej maszyny może wynosić odpowiednio 1600, 2200 i 3000 litrów. Tarcze rozsiewające mogą wykonać aż 685 obrotów na minutę, co sprawia, że maszyna jest bardzo wydajna i ekonomiczna. W wyposażeniu dodatkowym można dokupić przystawkę do wysiewu granicznego oraz nadstawki zwiększające pojemność.

 

 

Rozsiewacz nawozów POM Augustów dealer TwojaZagroda pl

Oficjalny dealer POM Augustów – sklep rolniczy TwojaZagroda.pl

Wszystkie wyżej wymienione rozsiewacze oraz pozostałe maszyny z oferty POM Augustów są dostępne w ofercie naszego sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl. Dodatkowo przy zakupie w naszym sklepie rozsiewacza POM Augustów, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny jest realizowany na miejscu w Sokółce – to wygodne rozwiązanie dla rolników z naszej okolicy.
Oferujemy fachowe doradztwo naszych ekspertów i pomoc w indywidualnym doborze każdej maszyny i każdego urządzenia. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego – ul. Kresowa 62, 16-100 Sokółka lub do kontaktu telefonicznego: 669 111 477.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Najlepszy nawóz naturalny, czyli niezastąpiony obornik

Przenośniki ślimakowe POM Augustów to gwarancja najwyższej wydajności

Ciągniki kompaktowe Farmtrac - Nowość w Ofercie

> Odpowiedni ciągnik do gospodarstwa hodowlanego

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl